Bardzo często podczas robionych przez Państwa zakupów dochodzi do problemu czy tak naprawdę potrzebujecie Państwo samego nebulizatora czy całego inhalatora? Często w błąd wprowadzają Państwa lekarze, którzy zalecają zakup nebulizatora, nie do końca znając to pojęcie i potem niestety po dotarciu przesyłki okazuje się, że tak naprawdę nie mają się Państwo czym inhalować, ponieważ dotarł do Was sam pojemnik na lek. Dlatego stworzyliśmy dla Państwa krótki artykuł, wyjaśniający pojęcia: Nebulizator  i Inhalator, żeby rozwiać wszystkie Państwa wątpliwości i żeby zakupy sprzętu w Naszym sklepie były dla Państwa przyjemnością.

Nebulizator jest to sam pojemnik na lek, do którego wlewamy lekarstwo. Jest to część eksploatacyjna, która się zużywa i trzeba go wymieniać. Zużyty nebulizator będzie wolniej działał i nie będzie już dawał takiej wielkości cząsteczki jak podaje producent dla nowego urządzenia. W drastycznych przypadkach przestanie w ogóle dawać parę. W każdej instrukcji dołączonej do inhalatora jest napisane co jaki czas trzeba go wymieniać. 

Inhalator jest to całe urządzenie, które już oczywiście w zestawie ma nebulizator, wiec jeśli nie mają się Państwo czym inhalować, a lekarz zaleca inhalacje/nebulizacje to wtedy należy zakupić cały kompletny sprzęt, a potem jedynie co jakiś czas wymieniać jego części eksploatacyjne.